Kako izgleda program Festovizije '89: Filmovi, filmske emisije, kolažni program - od jutra do večeri

Siječanj 1989: Od 26. siječnja do 4. veljače, u toku trajanja FEST-a, Treći program TV Beograda emitira Festoviziju od 9.00 sati ujutro do ponoći.

Iako do zaključenja ovog broja Studija nismo dobili kompletan program filmova koji će biti emitirani u sklopu Festovizije (a gledat ćemo tri filma na dan), satnica je emisije čvrsta, pa gledaoci mogu točno u određeno vrijeme uključiti TV-prijemnike.

Filmovi se svakoga dana emitiraju u 9.10 ujutro, u 16.00 i 21.00 sat.

Prva su dva termina rezervirana za filmove koje smo već gledali na malim ekranima, dok je večernji termin ispunjen djelima novije proizvodnje, kojima će to emitiranje biti TV-premijera.

Do trenutka kad ovo pišemo, saznali smo program za četvrtak, 26. siječnja (emitiraju se filmovi Butch Cassidy i Sundance Kid u 9.10 ujutro; Vozač, Waltera Hilla, u 16.00 sati i Pomahnitali vlak u 21.00) i petak, 27. siječnja (filmovi Šampion, Borba pijetlova i Star '80).

Inače, satnica Festovizije teče po slijedećoj shemi (ona se ne mijenja):

9.00 - BREAK FEST (jutarnje vijesti FEST-a i najava programa)

9.10 - IGRANI FILM (u petak: ŠAMPION, američki igrani film)




11.00 - SLAGALICA FESTOVIZIJE (kontakt-program, filmski kviz, nagradne igre)

12.00 - REDATELJI FEST-a (dokumentarne emisije o redateljima čiji su filmovi prikazani na FEST-u)

13.00 - VIDEOKUP (natjecanje najboljih videospotova, u kojem gledaoci glasaju telefonom)

14.00 - POKRETNI FILMSKI PRAZNIK (emisija o filmu, priznanja poznatim redateljima, emisije o prošlim FEST-ovima)

15.00 - VIŠE OD FEST-a (pregled filmova koji se toga dana prikazuju na FEST-u i predstavljanje filmova koji nisu u programu, uz obavezne odlomke i razgovore s autorima)

16.00 - IGRANI FILM (u petak: BORBA PIJETLOVA, američki igrani film)

17.45 - FEST-KAFE (kolažni program). Ta emisija traje do 18.30, ali Zagreb 3 preuzima emisiju samo do 18,00, jer se tada emitira Zagrebačka panorama.

18.30 - CHAPLIN (Svake večeri u to vrijeme bit će emitirani kratki Chaplinovi filmovi, s time da prva tri dana (četvrtak, petak i subota) ide BBC-eva serija Nepoznati Chaplin.




19.30 - DNEVNIK (Festovizija se nakratko prekida zbog emitiranja središnje informativne emisije)

20.00 - VEČERNJA SALATA FESTOVIZIJE (Veći dio te emisije izgleda kao već poznata Kronika FEST-a. Autor i voditelj, Nebojša Đukelić, emitirat će je prvi put iz Sava-centra).

21.00  - IGRANI FILM (u petak: STAR '80)




22.45 - PONOĆNI EKSPRES (kontakt-program s nagradnom igrom za gledaoce o FEST-u i filmovima s FEST-a)

(Studio, 1989.)


Podržite Yugopapir na Patreonu * Donate






No comments:

Post a Comment